برگزاری درس «الفائق فی الاصول» در سال تحصیلی جدید

بازدید: 447 بازدید

به گزارش خبرگزاری حوزه حجت الاسلام و المسلمین رستم نژاد معاونت محترم آموزش حوزه های علمیه در گفتگو با این خبرگزاری در مورد کتاب و درس جدید “الفائق فی الاصول” اظهار داشتند: مجموعه فقه معاصر که متشکل از اساتید باتجربه و شناخته شده دروس خارج و تحت اشراف مدیریت محترم حوزه های علمیه می باشد یکی از برنامه های خود را تالیف کتب جدید فقهی و اصولی برای تدریس در دروس سطح و خارج قرار داده است. و این کتب در موضوعات جدیدی که کمتر به طور مستقل در کتب درسی اصولی و فقهی حوزه رایج است، تالیف خواهند گشت”.

ایشان ادامه دادند: پس از کسب موافقت مدیر محترم “جلد اول این مباحث در اصول به نام “الفائق فی الاصول” امسال به صورت آزمایشی جزء  برنامه درسی رسمی حوزه قرار گرفته است و طلاب محترم پایه نهم و دهم حوزه می توانند درس الفائق را در سامانه آموزش انتخاب و ثبت نام کنند و در صورت موفقیت در امتحان کتبی درس الفائق فی الاصول ۳ نمره  تشویقی به امتحان شفاهی کفایه در صورت کسب نمره حداقل ۱۲  افزوده می شود.

در پایان ایشان از عموم طلاب سطوح عالی دعوت نمودند تا با حضور عالمانه در این دروس ضمن ارتقای علمی خویش در مسیر بالندگی هر چه بیشتر دروس حوزوی که مورد تاکید مقام معظم رهبری و مراجع معظم دام ظلهم العالی نیز می باشد؛ همراهی شایسته ای داشته باشند.

بازدیدها: ۴۷۷

ادامه مطلب